Klaida
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 77
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 79
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 249
  • JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 247
Menu

Plaukimo stiliai ir taisyklės (video)

Plaukimas, sportinis plaukimas, sporto šaka - lenktynės vandens paviršiumi siekiant kuo greičiau įveikti nuotolį (nuo 50 iki 1500 m) baseine arba atvirame vandens telkinyje.

Plaukimo varžybos vyksta 25 ir 50 m baseinuose ir atviruose vandens telkiniuose. Plaukimo būdai: laisvasis stilius (freestyle, arba kraulis, crowl), peteliškė (butterfly), plaukimas krūtine (breaststroke), plaukimas nugara (backstroke). Populiariausios rungtys baseine: laisvuoju stiliumi - 50, 100, 200, 400, 800 m (tik moterims), 1500 m plaukimas Sportuokim.lt(tik vyrams), nugara, peteliške, krūtine - 50, 100, 200 m, kompleksiniu būdu - 100, 200, 400 m, estafetės 4 × 100, 4 × 200 m laisvuoju stiliumi, kombinuotoji 4 × 100 m estafetė; atvirame vandens telkinyje varžomasi 5, 10, 25 km nuotoliuose.
Plaukimas kaip sporto šaka

Plaukimas laikomas viena iš sveikiausių sporto šakų, nes judant vandenyje yra mažai apkraunami sąnariai. Be to, vandens temperatūra ir spaudimas skatinančiai veikia medžiagų apykaitą dėl intensyvesnio šilumos atidavimo. Teigiamai veikiama širdis, nuo kurios vandens spaudimas nuima dalį veninio spaudimo. Plaukti gali tiek sveiki, tiek įvairaus sunkumo negalią turintys žmonės. Plaukimo varžybos yra įtrauktos į vasaros Olimpinių žaidynių programą nuo pat jų atkūrimo – 1896 m.
[taisyti]Plaukimo istorija
Seniausios žinios apie plaukimą randamos Egipte 9-4 tūkstantmetyje pr. m. e. Iš graikų ir romėnų laikų žinome apie plaukimo mokymą ir pagalbines priemones, tokias kaip oro pripildyta žarna arba kamštinis plaukimo diržas. Apie 310 m. pr. m. e. minima karinė plaukimo mokykla.

plaukimas2 Sportuokim.ltPirmosios žinios apie žmogaus mokėjimą plaukti randamos dar akmens amžiaus piešiniuose (~ 7000 m. pr. Kr.), pirmieji rašytiniai šaltiniai, kuriuose minimas Plaukimas, datuoti ~ 2000 m. pr. Kristų. Sen. Graikijoje ir Romoje mokėjimas plaukti buvo laikomas svarbia fizinio lavinimo priemone. Pirmąją knygą apie plaukimą 1538 parašė N. Vynmanas (Wynmann, Vokietija) Plaukikas arba dialogas apie plaukimo meną (Der Schwimmer oder ein Zwiegespräch über die Schwimmkunst). Pirmosios plaukimo varžybos pradėtos rengti 15-16 a. sandūroje (~ 1515 vyko Venecijoje). 18 a. 2 pusėje-19 a. pr. įkurtos pirmosios plaukimo mokyklos Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Prancūzijoje. Plaukimas kaip sporto šaka ypač išpopuliarėjo 19 a. pabaigoje. 1869 įkurta Anglijos sport. plaukimo mėgėjų asociacija, vėliau panašios organizacijos įkurtos ir kt. šalyse: Švedijoje (1882), Vokietijoje, Vengrijoje (1886), Prancūzijoje (1887), Olandijoje, JAV (1888), N. Zelandijoje (1890), Rusijoje (1894), Italijoje, Austrijoje (1899). 1896 plaukimas įtrauktas į OŽ programą (moterys dalyvauja nuo 1912), vyrai varžėsi (Viduržemio jūroje) 4 rungtyse - 100, 500, 1200 m laisvuoju stiliumi ir 100 m rungtyje jūreiviams. A. Hajošas (Hajós, Vengrija) laimėjo du aukso medalius (100 m laisvuoju stiliumi - 1 min 22,2 s, 1200 m - 18 min 22,2 s).

Skaityti daugiau ...

Paplūdimio tinklinio taisyklės (Video)

Paplūdimio tinklinis - komandinė olimpinė sporto šaka, žaidžiama atviroje erdvėje ant smėlio. Kaip ir klasikiniame salės tinklinyje paplūdimio tinklinio žaidime rungiasi dvi komandos po du žaidėjus. Taškas pelnomas tuomet kai priešininkai nesugeba atmušti kamuolio ir šis nusileidžia ant žemės.

Beach-VolleyballPaplūdimio tinklinį žaidžia dvi komandos po du žaidėjus paplūdimy. Stačiakampė aikštelė per vidurį padalinta tinklu. Rungtynės laimimos, kai viena komanda laimi du setus. Pirmieji du setai žaidžiami iki 21 taško, esant 2 taškų persvarai. Aikštelėmis keičiamasi kaskart surinkus 7 taškus. Jei rezultatas 1:1, žaidžiamas trečias (lemiamas) setas – iki 15 taškų, esant 2 taškų persvarai. Per šį setą aikštelėmis keičiamasi kaskart surinkus 5 taškus.
Kamuolį į žaidimą įveda paduodantis žaidėjas, kuris smūgiu pasiunčia kamuolį virš tinklo į varžovų aikštelę. Smūgiavimas tęsiasi tol, kol kamuolys nepaliečia žemės, „neišeina“ už aikštelės ribų ar komanda nepajėgia jo grąžinti į aikštelę pagal taisykles. Komanda turi teisę triskart paliesti kamuolį, kad galėtų grąžinti jį į varžovo aikštelę (įskaitant užtvaros lietimą).
Paplūdimio tinklinyje komanda, laimėjusi kamuolio išžaidimą, laimi tašką. Kai priimančioji komanda laimi kamuolio išžaidimą, ji laimi tašką ir dar gauna teisę paduoti kamuolį. Paduodantis žaidėjas turi keistis kiekvieną kartą, kai tai įvyksta.

6 pagrindiniai paplūdimio tinklinio veiksmai

1.Padavimas

Tai pats pirmas žaidimo veiksmas. Yra 2 skirtingi padavimo būdai: padavimas šuoliuku, kurį dar vadinu „judantis padavimas“, ir fiksuotas padavimas. Pirmuoju atveju žaidėjas išmeta kamuolį, pašoka ir atakuodamas jį smūgiuoja. Kitu atveju kamuolys išmetamas virš galvos ir stovint vietoje smūgiuojamas varžovų pusėn.

2.Priėmimas

Norėdama geriau priimti padavimą, komanda turi pasidalyti aikštelę į 2 zonas. Kai skrieja paduotas kamuolys, priimantis jį žaidėjas turi abi rankas sudėjęs kartu ir vieną koją šiek tiek atkišęs į priekį perduoti kamuolį kuo arčiau tinklo savo žaidimo partneriui – kad palengvintų puolimą. Prisimink, aikštelė gana didelė, ir 2 žaidėjai turi būti bet kada pasiruošę „uždengti“ visą plotą.

papludimio-tinklinis3.Perdavimas

Priėmusi kamuolį, turi „paruošti“ jį puolimui. Tuo metu perdavimo partnerė bėga į priekį, jei įmanoma, prie tinklo, kad gautų kamuolį. Perdavimas atliekamas vienu metu atmušant kamuolį abiem rankom. Negalima delsti. Atlikti perdavimą tu gali tokiu pat būdu, kaip ir priimdama kamuolį. Po to tuoj pat atsistok užtvaros poza.

4.Puolimas

Po perdavimo puolėjas turi stengtis pelnyti tašką. Yra 3 pagrindiniai puolamieji judesiai: priartėjimas, šuoliukas ir permetimas.Perdavus kamuolį, puolėjas gali smūgiuoti kamuolį su jėga arba švelniai. Staigūs smūgiai, kurie gerai žinomi pasaulyje, gali būti nukreipti tiesiai žemyn už tinklo linijos arba įstrižai, stengiantis išvengti gynybos ir apeiti užtvarą. Kitas būdas – galingas puolimas, bet staigius smūgius tada pasilik paskutinei akimirkai.

papludimio-tinklinio-kamuolys5.Užtvara

Užtvara – tai veiksmas prie tinklo, stengiantis sutrukdyti varžovo komandos smūgiuotam kamuoliui. Dar prieš puolamąjį smūgį turi pasiruošti ir atsistoti priešais kitos komandos „perdavėją“. Tada gali pašokti ir bandyti sustabdyti smūgį iškeldama rankas virš tinklo. Turi pridengti arba tinklo liniją, arba įstrižą smūgį, pasisukdama kūnu į skriejantį kamuolį. Savo veiksmus suderink su porininke. Jei tu užtveri liniją, porininkė turėtų dengti įstrižą smūgį, ir atvirkščiai.

6.Gynyba

Užtvara ir gynyba turi būti suderinti veiksmai. Kai kita komanda puola, gynėjas turi būti vienoje aikštelės zonoje, o užtvara – kitoje. Gynėjas turi būti šiek tiek pritūpęs, kad galėtų greitai perbėgti į kitą vietą. Visada turi būti pasiruošusi atremti puolimą ir staigius kirčius. Prisimink, jeigu kamuolys nėra sustabdomas prie tinklo, tai padaryti turi gynėjas. Taigi svarbiausia čia – greita reakcija.

Skaityti daugiau ...

Lauko teniso taisyklės (Video)

Tenisas, lauko tenisas – labai seniai egzistuojantis rakečių sportas. Jį žaidžia 2 arba 4 žaidėjai. Tikslas yra rakečių pagalba pasiųsti kamuoliuką į priešininko pusę taip, kad tas negalėtų jo atmušti. Pagrindiniai tenise yra Didžiojo kirčio turnyrai.

Tenisas žaidžiamas stačiakampiame korte, kurios paviršius yra lygus, dažniausiai tai būna žolės, grunto arba kietas paviršius, kaip asfaltas arba betonas. Aikštės ilgis yra 23,77 m, plotis vienetų varžybose siekia 8,23 m, dvejetų - 10,97 m.Setas žaidžiamas tol, kol žaidėjas (ar žaidėjų pora) laimi ne mažiau nei šešis geimus ir turi bent teniso-kortai Sportuokim.ltdviejų geimų pranašumą. Geimų skaičius neribojamas. Pagal tokias taisykles tenisas buvo žaidžiamas iki praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio.

Šiuo metu visiems įprasto papildomo geimo (angl. tiebreak) taisykles septintojo XX a. dešimtmečio viduryje sukūrė Jamesas Van Alenas, norėdamas sutrumpinti kartais pernelyg ilgai užsitęsdavusias teniso varžybas. Ši taisyklė buvo pradėta visuotinai taikyti po legendinio Vimbldono mačo, įvykusio 1969 m. tarp Pancho Gonzalezo ir Charlie Passarello. Jų penkių setų partija užtruko 5 val. 12 minučių ir buvo žaidžiama dvi dienas. Varžybas 22:24, 1:6, 16:14, 6:3, 11:9 laimėjo 41 metų P. Gonzalezas.

Papildomas geimas žaidžiamas tada, kai pasiekiamas rezultatas 6:6. Jį ir visą setą laimi tas žaidėjas, kuris pirmas surenka septynis taškus su mažiausiai dviejų taškų persvara. Tiesa, dabartinė 6:6 taisyklė irgi pradėta taikyti ne iš karto. Pavyzdžiui, Vimbldone papildomo geimo taisyklė buvo pradėta taikyti 1971 m., tačiau iki 1978 m. jis buvo žaidžiamas tik tuomet, kai geimų santykis pasiekdavo 8:8. Papildomo geimo taisyklė netaikoma žaidžiant paskutinį partijos setą vienetų varžybose „Didžiojo kirčio“ serijos varžybose (atviruosiuose Australijos, tenisas Sportuokim.ltPrancūzijos, JAV ir Vimbldono turnyruose), olimpinėse žaidynėse ir Daviso taurės turnyre.

Kas laimi?

Vyrų vienetų ir dvejetų varžybose žaidž­iama iki dviejų arba trijų laimėtų setų, moterys dažniausiai žaidžia iki dviejų pergalingų setų. Partija baigiama iš karto, kai tik įvykdoma ši sąlyga. Dvejetų (taip pat ir mišrių) varžybose taip pat dažnai žaidžiama iki dviejų laimėtų setų, tačiau jei žaidžiamas trečiasis setas ir jo pabaigoje rezultatas būna lygus 6:6, vietoj įprasto papildomo geimo žaidžiamas ilgasis papildomas geimas iki 10 laimėtų taškų.

Skaityti daugiau ...

Rankų lenkimo taisyklės (Video)

Rankos lenkimas- tai sportas, kuriame dalyvauja 2 žmonės. Kiekvienas dalyvis padeda kairę arba dešinę ranką(abiejų dalyvių padėtos rankos turi būti tos pačios) ant stalo paviršiaus alkūnėmis, su kita ranka laikosi įsikibę į specialią rankeną. Tikslas yra nulenkti priešininko ranką, kad ji paliestų stalo paviršių.

Pagrindinės rankų lenkimo taisyklės

Startinė padėtis:ranku-lenkimas-jega.jpg

susikabinusios dešinės rankos turi būti vertikalioje padėtyje stalo centre;

laisva ranka įsikabinus į šoninę rankeną;

kovos metu bent viena koja turi būtinai liesti grindis;

Kova:

pergalė skiriama tam kovotojui, kuris priverčia priešininko ranką, rankų pirštais, dilbiu;

paliečia ant stalo esančią kaladėlę arba kerta jos viršutinės plokštumos liniją;

Taisyklių pažeidimas (bus skiriami baudos balai. 2 balai - įskaitoma pergalė prieršininkui):

priešlaikinis startas;ranku-lenkimas-jega2.jpg

teisėjų komandos nevykdymas;

alkūnės pakėlimas;

abiejų kojų pakėlimas nuo grindų;

Varžybų sistema skelbiama varžybų vietoje.

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą